Kamień dekoracyjny Amsterdam: Miłość od pierwszego kamienia

Porady i informacje...

05-07-2019  Autor: STEGU   Źródło: STEGU   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Podobno kto raz był w Amsterdamie, zakocha się w tym miejscu i będzie do niego wracać. Nic więc dziwnego, że to ukształtowane malowniczymi kanałami i kilkusetletnią tradycją obróbki diamentów miasto zainspirowało twórców wyjątkowych płytek dekoracyjnych. Od pierwszego wejrzenia zwracają uwagę niepowtarzalną rzeźbą ręcznie ciosanego kamienia, oferując wysoką trwałość i ponadczasowość projektu realizowanego na zewnątrz lub wewnątrz budynku.

Jeśli przeciwieństwa się przyciągają by stworzyć harmonijną całość, to w przypadku płytek elewacyjnych Amsterdam efekt ten jest widoczny wyjątkowo wyraźnie. Z jednej strony inspirowana naturą struktura, nieregularna i żywiołowa, z drugiej zaś – zamknięta w klasycznej, prostej, minimalistycznej formie prostokątnej płytki. Używając jej do wykończenia wybranej powierzchni, można stworzyć przestrzeń w wyjątkowy sposób łączącą harmonię, pewność i spokój z wyrazistością oraz bogactwem treści.

Aby zwiększyć możliwości aranżacyjne, płytka jest dostępna w dwóch kolorach. Wersja beżowa to propozycja dla miłośników elewacji lub wnętrz utrzymanych w cieplejszych barwach, stosowanych z reguły w bardziej klasycznych projektach, wykorzystujących np. elementy drewniane, żeliwne czy ceramiczne. Z kolei szara odmiana płytki, podkreślająca elegancki chłód kamienia, wpisuje się w kolorystyczne trendy bardziej nowoczesnego budownictwa utrzymanego w stylu minimalistycznym, sięgającym często po „chłodne” materiały takie jak szkło i stal. W tym przypadku często wykorzystywaną zaletą płytki jest możliwość jej układania również bez fugi. Dzięki temu dekorowana powierzchnia jeszcze mocniej nabiera modernistycznego charakteru.

Niezależnie od wybranej barwy, płytki przekonują swoimi walorami użytkowymi. Prosty, oparty na klejeniu do powierzchni montaż oraz zastosowanie specjalnej, wytrzymałej i mrozoodpornej mieszanki betonu zapewniają szybkość wykonania, trwałość oraz wygodę użytkowania. Zastosowany materiał charakteryzuje się wysoką odpornością mechaniczną, przez co szczególnie dobrze sprawdzi się on jako wykończenie naroży budynków, strefy wejściowej lub garażowej – miejsc o podwyższonym ryzyku uszkodzeń. Dużą zaletą zaimpregnowanych płytek jest również niska nasiąkliwość, która zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń i ułatwia utrzymanie powierzchni w czystości. Dzięki temu elewacja nie wymaga częstych konserwacji i zachowuje reprezentatywny wygląd przez długi czas.


Czy zatem płytka Amsterdam wzbudzi miłość każdego inwestora? To oczywiście zależy od indywidualnych preferencji. Pewne jest jednak to, że dekoracyjny kamień potrafi nawet najzwyklejszej ścianie i najprostszej bryle architektonicznej dodać wyrazistości oraz reprezentacyjnego charakteru, podnosząc walory estetyczne i wartość inwestycji.

www.stegu.pl

Ciepły beż czy chłodna szarość? Wybór zależy od architektonicznego stylu inwestycji oraz pozostałych materiałów zastosowanych w projekcie.

 

Wymiary płytek i narożników zostały dobrane tak, by uzyskać balans między wygodą montażu a odpowiednim wyeksponowaniem unikalnej, kamiennej faktury powierzchni.

 

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com