Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

'Architektura-murator' z technologią augmented reality

Informacja Prasowa

2013-01-31  Autor: Monika Polewska   Źródło: Architektura-murator   Kategoria: Wiadomości z kraju

Najnowszy numer miesięcznika 'Architektura-murator' (2/2013) prezentuje 120 laureatów VII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, zdobywca Grand Prix Prezydenta RP, pokazany jest za pomocą najnowszej technologii augmented reality.

Lutowy numer „Architektury-murator” (ukazał się 24 stycznia) stanowi unikalny katalog najlepszych realizacji w Polsce w latach 2000-2012. Poświęcony jest VII edycji Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE i znajduje się w nim m.in. fotoreportaż z gali wręczenia nagród, obszerna prezentacja nagrodzonych obiektów oraz zdjęcia i metryki wszystkich 120 finalistów Konkursu. Dołączona do magazynu płyta CD zawiera filmowe prezentacje autorskich wykładów o 12 realizacjach nominowanych do nagród głównych.


Zdobywca Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku, przyznanego przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, został przedstawiony z wykorzystaniem technologii augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy iPadów, iPhonów, smartfonów i tabletów będą mogli dokładnie przyjrzeć się nagrodzonemu obiektowi - z każdej strony i pod dowolnym kątem.


W numerze obszernie zaprezentowane są także dwie realizacje, które do ostatniej chwili walczyły o tytuł Ulubieńca Polski w internetowym plebiscycie ŻYCIA W ARCHITEKTRZE. Zdobywcą zaszczytnego tytułu został ostatecznie terminal pasażerski Portu Lotniczego Lublin w Świdniku, natomiast drugie miejsce w głosowaniu zajęła Przystań miejska w Bydgoszczy.


W dziale „Zawód Architekt”, w którym publikowane są rozmowy z projektantami mającymi dziś największy wpływ na charakter polskich miast, tym razem rozmówcą jest Grzegorz Stiasny, laureat Honorowej Nagrody SARP w 2012 roku, współprowadzący warszawską pracownię ARÉ, która zaprojektowała m.in. terminal pasażerski w Świdniku – czyli  Ulubieńca Polski.

Specjalnie dla czytelników „Architektury-murator” polską architekturę pierwszej dekady XXI wieku podsumowują: Tadeusz Barucki, Henryk Buszko, Grzegorz Buczek, Werner Huber, Krzysztof Herbst, Marlena Happach i Hubert Trammer.

Od lutego „Architektura-murator” uruchamia także nowy cykl: „Miejscy aktywiści”, w którym  prezentowane będą lokalne wydarzenia i oddolne inicjatywy, związane z popularyzacją architektury w Polsce. W pierwszym odcinku cyklu przeczytać można o wystawie „Warszawa pełna niespodzianek”, przygotowanej przez Małgorzatę Kuciewicz, Jakuba Szczęsnego i Bognę Świątkowską.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro