W lutym DOMO+ szczególnie poleca nowości antenowe

DOMO zaprasza...

26-01-2013  Autor: Joanna Adamiak   Źródło: DOMO+   Kategoria: Wiadomości z kraju

W piątek 8 lutego o 22:30 DOMO wyemituje ''Włoskie ogrody Monty'ego Dona''. Monty Don wyrusza w podróż dookoła najpiękniejszych włoskich ogrodów. Słynny ogrodnik pokaże zapierające dech w piersiach ogrody Rzymu, Florencji, Neapolu, Wybrzeża Amalfi oraz ogrody botaniczne w regionie Lucca i Veneto. To nie tylko uczta dla oczu, ale też niezwykła wyprawa w głąb wczesnego renesansu poprzez barok, romantyzm, aż do wielkiego odrodzenia włoskich ogrodów na początku XX wieku.

W piątek 22 lutego o 21:35 stacja zaprezentuje „Agent w wielkim mieście III”. Na czym polega praca człowieka, który obraca milionami dolarów? Prowadzący program jest właścicielem firmy Brad J. Lamb Realty Inc. - jednej z największych agencji nieruchomości działających w Ameryce Północnej. Widzowie mogą zobaczyć jak działa prawdziwy potentat, jakimi prawami rządzi się świat wielkich pieniędzy i co stanowi o atrakcyjności tej ciężkiej i stresującej pracy.

W poniedziałek 25 lutego o 21:10 kanał pokaże pierwszy odcinek nowej serii „Burzyciele w łazience”. Prowadzący Matt Muenster nie obawia się ryzykownych posunięć i poważnych remontów. Przeprowadza całkowitą metamorfozę łazienki i sprawia, że z zaniedbanej i brzydkiej stanie się reprezentacyjną częścią domu!

DZIEŃ SPECJALNY:

W niedzielę 10 lutego, DOMO+ z okazji Dnia Chin pokaże:

Nowy Pekin: cena nowoczesności - Nowoczesny Pekin cechuje zawrotne tempo modyfikacji miasta. Co chwilę powstają tam nowe projekty najlepszych architektów świata, realizujących swe wizje z nieograniczoną swobodą i rozmachem. Kraj oferuje nieskrępowane możliwości tworzenia, ale ten nowy boom architektoniczny budzi też wiele kontrowersji.

Miasta w biegu: Szanghaj - Gdy ktoś jest chory można wezwać lekarza. Ale do kogo zadzwonić, kiedy miasto znajduje się na skraju upadku? Twórcy serii dokumentalnej wybrali się z kamerą do czterech wielkich miast, by przyjrzeć się ich rozwojowi i konsekwencjom dla mieszkańców.

W 80 ogrodów dookoła świata: Chiny i Japonia - Świat pełny jest pięknych i unikalnych ogrodów. Monty Don, dziennikarz i podróżnik, zabiera widzów w 10-odcinkową podróż po 80 najsłynniejszych i najbardziej interesujących ogrodach świata.

Włoskie ogrody Monty’ego Dona
(Monty Don’s Italian Gardens)
seria lifestyowa, 4 x 60’
prod. Wielka Brytania 2012
(A Blink Films production for BBC 2)


Monty Don wyrusza w podróż dookoła najpiękniejszych włoskich ogrodów. Słynny ogrodnik pokaże zapierające dech w piersiach ogrody Rzymu, Florencji, Neapolu, Wybrzeża Amalfi oraz ogrody botaniczne w regionie Lucca i Veneto. To nie tylko uczta dla oczu, ale też niezwykła wyprawa w głąb wczesnego renesansu poprzez barok, romantyzm, aż do wielkiego odrodzenia włoskich ogrodów na początku XX wieku.

Monty prowadzi bardzo osobistą podróż odkrywając najbardziej wysublimowane parki Italii. Spotyka się z Włochami, którzy z pasją opowiadają o swojej ziemi, „przez płot” zagląda do prywatnych ogrodów należących do sławnych i bogatych współczesnego świata. Znany ogrodnik poznaje historię, kulturę, politykę i klimat Włoch, wszystkie czynniki, które wpłynęły na kształt przepięknych parków.

Monty we Florencji pokaże słynne ogrody Boboli, których twórcy, projektując poszczególne aleje, w mistrzowski sposób wykorzystali naturalne nierówności gruntu pomiędzy Pałacem Pitti i Porta Romana. Ozdobą parku są pinie, wieloletnie cyprysy, sztuczne jeziorka oraz wspaniały amfiteatr z fontanną z granitu, pochodzącą z epoki rzymskiej i egipskim obeliskiem.

Rzymskie Villa d’Este to jedne z najświetniejszych i najbardziej ekstrawaganckich ogrodów dojrzałego renesansu we Włoszech i arcydzieło architektury wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Roślinność ogrodu Ninfa położonego w środkowych Włoszech rozkwita pomiędzy krętymi uliczkami, strumykami i ruinami niegdyś zamożnego średniowiecznego miasta. Po ruinach pną się jaśminy, róże czy ozdobne glicynie. Podziw budzą również cedry, platany, magnolie, ostrolistne dęby, aleja cyprysowa oraz gaje brzóz brodawkowych.

Premiera: DOMO+, piątek, 8 lutego 2013, 22:30


Agent w wielkim mieście 3
(Big City Broker III)
seria dokumentalna, 13 x 30’
prod. Kanada 2009
(JV Productions Inc.)

Na czym polega praca człowieka, który obraca milionami dolarów? Prowadzący program jest właścicielem firmy Brad J. Lamb Realty Inc. - jednej z największych agencji nieruchomości działających w Ameryce Północnej. Widzowie mogą zobaczyć  jak działa prawdziwy potentat, jakimi prawami rządzi się świat wielkich pieniędzy i co stanowi o atrakcyjności tej ciężkiej i stresującej pracy.

Brad J. Lamb jest brokerem działającym na rynku nieruchomości od ponad 20 lat. Lamb to osoba bardzo ambitna i profesjonalna, w swoim zespole zatrudnia ludzi o podobnych cechach, gdyż to gwarantuje osiągniecie sukcesu. Jego celem jest osiąganie zysków i utrzymywanie pozycji lidera na mocno konkurencyjnym rynku nieruchomości. Firma Brada, którego śmiało można nazwać „grubą rybą”, zajmuje się sprzedażą i wynajmem nieruchomości, inwestycjami i deweloperką. Dni pracy bohatera wypełnione są spotkaniami z członkami Rady Miasta, prawnikami, architektami i pośrednikami handlu nieruchomościami. Spotkania z „detalicznymi” klientami właściciel spółki zostawił swoim pracownikom. Firma Brad J. Lamb Realty Inc. od 1995 roku sprzedała ponad 15 000 mieszkań za kwotę ponad 5 miliardów dolarów.

Premiera: DOMO+, od 22 lutego 2013, 21:35, pn-pt

Burzyciele w łazience
(Bath Crashers)
seria poradnikowa, 6 x 24’
prod. USA 2012
(Big Table Media)


Prowadzący Matt Muenster nie obawia się ryzykownych posunięć i poważnych remontów. Przeprowadza całkowitą metamorfozę łazienki i sprawia, że z zaniedbanej i brzydkiej stanie się reprezentacyjną częścią domu!

Producenci popularnej serii „Domowi burzyciele” postanowili w nowym programie skupić się jedynie na metamorfozach łazienek.  Matt Muenster wyszukuje właścicieli mieszkań w sklepach z artykułami do domu. Namierza ich np. gdy szukają nowego węża prysznicowego, tymczasem on proponuje im metamorfozę z rozmachem. Wiele osób ucieka z przerażeniem, ale są też tacy, którzy bez większego wahania zgadzają się, by ponieść ryzyko. Matt Muenster jedzie z nimi do domu i już następnego dnia wraca z planem działania i ekipą gotową do pracy.

Dzięki nietypowemu sposobowi doboru uczestników programu mamy gwarancję, że to nie będzie tylko niespodzianka dla właścicieli, ale również dla samego prowadzącego, który nie ma pojęcia, jakie nowe wyzwania go czekają. Czy gospodarz będzie zadowolony z kompletnie nowej łazienki?

Premiera: DOMO+, poniedziałek, 25 lutego 2013, 21:10


Nowy Pekin: cena nowoczesności
(New Beijing: Reinventing a City)
film dokumentalny 60’
prod. Australia 2009
reżyseria: Georia Wallece – Crabbe


Nowoczesny Pekin cechuje zawrotne tempo modyfikacji miasta. Co chwilę powstają tam nowe projekty najlepszych architektów świata, realizujących swe wizje z nieograniczoną swobodą i rozmachem. Kraj oferuje nieskrępowane możliwości tworzenia, ale ten nowy boom architektoniczny budzi też wiele kontrowersji.

Paradoksalnie najwięcej wolności zapewnia projektantom państwo socjalistyczne, które realizuje swoje ambicje mocarstwowe także na polu architektury. O błyskawicznym rozwoju Chin świadczy tempo, w jakim powstają tam drogi, lotniska, nowe budynki. W Pekinie przeważają trzy style architektoniczne. Pierwszy to tradycyjna zabudowa pozostała z czasów cesarskich. Następnym stylem są budowle z lat 50., 60. i 70, które cechuje kanciastość oraz solidne, lecz ubogie wykonanie. Jednak ostatnio coraz bardziej dominuje architektura nowoczesna. Przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2008 roku Pekin stał się gigantycznym placem budowy, na którym gwiazdy współczesnej architektury realizowały swoje najśmielsze marzenia. Wyburzono całe kwartały tradycyjnej zabudowy, by w ich miejscu wdrożyć nowe rozwiązania konstrukcyjne.

W Chinach twórcy mogą realnie wpływać na wygląd wielkich miast. Przekonało się o tym wielu światowej sławy architektów. Norman Foster zaprojektował dla Pekinu terminal lotniczy, który jest obecnie największym budynkiem świata. Szwajcarskim architektom z pracowni Herzog & de Meuron stolica Chin zawdzięcza olimpijski stadion narodowy, ze względu na kształt i strukturę zwany Ptasim Gniazdem. Z kolei Francuz Paul Andreu zaprojektował gmach Teatru Narodowego - ogromną elipsę z tytanu i szkła, otoczoną taflą wody. Pekin stał się przestrzenią realizacji śmiałych projektów architektonicznych, jednak nasuwa się pytanie czy nie odbywa się to kosztem zabytków i tradycyjnego budownictwa?

EMISJA: DOMO+, niedziela, 10 lutego 2013



Miasta w biegu
(Cities on Speed)
seria dokumentalna,
4 x 58’
Dania, 2009 (Bastard Film, Nimbus Film & Cosmo Doc for DR.)
reż. Andreas Dalsgaard, Nanna Frank Møller, Mikela Krogh, Camilla Nielsson & Frederik Jacobi


Gdy ktoś jest chory można wezwać lekarza. Ale do kogo zadzwonić, kiedy miasto znajduje się na skraju upadku? Twórcy serii dokumentalnej wybrali się z kamerą do czterech wielkich miast, by przyjrzeć się ich rozwojowi i konsekwencjom dla mieszkańców.

Celem podróży były Kair, Bogota, Szanghaj i Mumbaj. Według prognoz w 2030 roku 80% ludności Ziemi będzie mieszkać w dużych miastach. Tak szybki rozwój miast, które stają się światowymi centrami gospodarczymi i ekonomicznymi niesie za sobą poważne wyzwania. Brak odpowiedniego planowania i zarządzania metropoliami może przynieść paradoksalnie potężny kryzys – nie tylko dla samych mieszkańców ale na skalę globalną. Twórcy serii postanowili sprawdzić, jak „megamiasta” radzą sobie z problemami, które stawia przed nimi nowoczesny świat. Każde z prezentowanych miast boryka się z nieco innymi kłopotami, od niekontrolowanego rozwoju slumsów przez szerzącą się przestępczość, rosnące góry śmieci, po desperackie poszukiwanie wolnej przestrzeni do życia mieszkańców.

EMISJA: DOMO+, niedziela, 10 lutego 2013



W 80 ogrodów dookoła świata
(Around the World in 80 Gardens)
seria lifestylowa, 10 x 60’
Prod. Wlk. Brytania 2008
(BBC Birmingham)


Świat pełny jest pięknych i unikalnych ogrodów. Monty Don, dziennikarz i podróżnik, zabiera widzów w 10-odcinkową podróż po 80 najsłynniejszych i najbardziej interesujących ogrodach świata.

Razem z ekipą, w ciągu 18 miesięcy, dziennikarz przemierza rozmaite zakątki Ziemi, od Meksyku i Kuby, przez Europę iPołudniową Afrykę, po Indie, Chiny i Japonię. Widzowie mogą dzięki tej podróży bliżej przyjrzeć się takim dziełom natury i ludzkiej wyobraźni, jak ogrody Tadż Mahal, Królewskie Ogrody Botaniczne Sydney, ogrody  hiszpańskiej Alhambry oraz wiele innych. W każdym odcinku Don nie tylko ukazuje niezwykłe oblicze parków botanicznych, ale także ludzi, którzy są odpowiedzialni za ich kształt i wyraz. Według niego to „nie natura tworzy ogrody, ale ludzie. Historia ogrodu jest zawsze historią człowieka”. Jak sam mówi, nie było łatwo przekonać ogrodników do wpuszczenia na swój teren ekipy filmowej dzierżącej kilkadziesiąt walizek sprzętu. W innych sytuacjach przeszkody wynikały z osobliwej specyfiki kraju. Tak było podczas kręcenia odcinka o Chinach, gdzie twórcom serii towarzyszyło ponad 40 lokalnych oficjeli. Don starannie zadbał o to, żeby opowieść o każdym z ogrodów była umieszczona zarówno w kontekście historycznym oraz kulturowym, jak i społecznym. Dzięki temu seria jest znakomitym przewodnikiem po świecie cudów ludzkiej fantazji połączonych z naturalnym pięknem otaczającej nas przyrody.

EMISJA: DOMO+, niedziela, 10 grudnia 2013

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com