Lodz Design - 18-31 października 2007

Międzynarodowy Festiwal Designu

07-10-2007  Autor: [KK]   Źródło: Lodz Design   Kategoria: Wiadomości z kraju

Lodz Design to pierwsza tego rodzaju impreza w Polsce, poświęcona szeroko pojętemu designowi. Celem wydarzenia jest przegląd najnowszych nurtów światowego projektowania, a także prezentacja koncepcji i przyszłościowych wizji designerów oraz firm zajmujących się projektowaniem oraz prezentacja prototypów.

Impreza w przyszłości obejmie: projektowanie przemysłowe, modę, architekturę wnętrz, druki użytkowe (w tym outdoor), typografię, identyfikację graficzną firm oraz instytucji. Tegoroczny premierowy Festiwal rozpoczyna cykl prezentacji designu i dyskusji o nim, skupiając się głównie na projektowaniu produktowym, grafice użytkowej oraz analizowaniu relacji projektant-producent-klient. Nie zabraknie też projekcji i paneli poświęconych architekturze, prezentacji indywidualnych projektantów i firm, pokazów studenckich i spotkań ze specjalistami.

Festiwal odbędzie się 18-31 października 2007 w Łódź Art Center.

CELE

  •  stworzenie forum wymiany doświadczeń dla projektantów i firm

  • odkrywanie i promocja młodych talentów

  • zwrócenie uwagi na sztuki użytkowe i odpowiednia ich nobilitacja

  • edukacja społeczna poprzez prezentację najlepszych wzorców

PUBLICZNOŚĆ

  • projektanci (w zakresie projektowania przemysłowego, druku, mody) z Polski i ze świata

  • środowiska biznesu

  • agencje reklamowe oraz ich klienci

  • studenci wyższych uczelni plastycznych

  • młodzież licealna i studencka

  • dziennikarze i przedstawiciele mediów

Zestawienie informacji o imprezach towarzyszących w pliku pdf (Acrobat Reader) > > > 450 kb

Terminarz wernisaży i imprez w pliku pdf (Acrobat Reader) > > > 100 kb

 

DOM POLSKI

WYSTAWA PRODUKTU I ARCHITEKTURY

Celem wystawy "Dom polski" jest prezentacja najnowszych projektów rodzimych designerów, obejmująca wybrane realizacje od przedmiotów codziennego użytku, poprzez elementy przestrzeni architektonicznej po projekty budynków mieszkalnych.

Chcemy wspólnie dowiedzieć się, na czym polega współczesny design polski. Czy sami tworzymy nowe, oryginalne wzorce? Czy wyłaniają się z nich nowe kierunki, wspólne dla różnych dziedzin projektowych? Czy można stworzyć dobry, a zarazem kompletny projekt - "Dom polski", przy pomocy polskiego designu, produkowanego przez polski kapitał?

Do wystawy zapraszamy architektów, projektantów mebli, tkanin i przedmiotów codziennego użytku. Znajdują się wśród nich zarówno uznani już designerzy, jak i początkujący projektanci. Łączy ich twórcze podejście do przestrzeni i przedmiotu, wyjątkowo wysoki poziom warsztatu oraz poczucie misji. Jednocześnie są to osoby, które potrafiły doskonale związać się z mechanizmami rynkowymi – założyli własne firmy lub pracują dla dużych producentów.

Projektowane przez nich przestrzenie wraz z wypełniającymi ją obiektami, urozmaicają obraz świata użytkownika oraz budują zaufanie pomiędzy projektantem a odbiorcą. Każdy z zaproszonych designerów ma do powiedzenia coś, co wykracza poza standardowe podejście do projektowania. Zaprezentowane projekty otwierają nowe możliwości myślenia o przedmiocie i przestrzeni, wytyczając nowe ścieżki, a może nawet kształtując nowe trendy...

Mamy nadzieję, że sposób ekspozycji – zestawienie przedmiotów z architekturą oraz osadzenie obiektów w przewidzianym dla nich środowisku naturalnym – pozwoli wydobyć ich walory. Dlatego też produkty zostaną zaaranżowane tak, aby dopełniały się w różnych konfiguracjach we wzorcowym domu polskim.

PROJETKANCI I ARCHITEKCI BIORĄCY UDZIAŁ W WYSTAWIE DOM POLSKI

TKANINA, TOREBKI:

Moho Design - Magda Lubińska, Michał Biernacki

Ewa Rurarz

Aleksandra: Adamczyk

CERAMIKA:

Joanna Bylicka

Monika Patuszyńska

OBIEKTY:

Bartosz Mucha

Lapolka - Marta Białecka, Anna Piwowar

MEBLE:

Tomek Rygalik

Renata Kalarus

Piotr Kuchciński

Tomasz Augustyniak

Małgorzata Bronikowska

Anna Hrecka

Senso - Jacek Czajkowski, Jacek Weppo

Mikołaj Wierszyłłowski

Maciej Karpiak

OŚWIETLENIE:

Puff Buff

Tomek Rygalik

ARCHITEKTURA I WNĘTRZA:

Front Architects

Grupa5

Grupa68

hs99 Dom Jednorodzinny Józefów 2004 r. > > > 

Dom Jednorodzinny Józefów 2004 r. > > >

Kuba Woźniczka

KWK Promes

Łosiak&Siwiak

Medusa Group

Tamizo Architects


Kuratorzy: Małgorzata Ludwisiak, Paulina Stępień; współpraca kuratorska – Monika Bielak.

Wernisaż: 18 października, Łódź Art Center, Tymienieckiego 3.

__________________________________________________________

PARTY PRINT

Międzynarodowa Wystawa Plakatu Klubowego prezentuje dorobek artystyczny ściśle związany z kulturą klubową obejmujący okres 1990 - 2007. Celem jest konfrontacja osiągnięć i prezentacja trendów we współczesnej grafice użytkowej. Wystawa obejmie ponad 200 prac w zaaranżowanej do tego celu przestrzeni pofabrycznej. W dniu otwarcia odbędzie się także impreza klubowa, którą uświetnią występy producentów muzycznych i artystów.

PartyPrint łączy w sobie wystawę plakatu klubowego i imprezę muzyczną. Artyści, producenci i dj'e z całej Polski zaprezentują różnogatunkową mieszankę dźwięków - od reggae, downtempo przez 2step i breaks aż po minimal techno, jungle i drum'n'bass.
Impreza odbędzie się 18 października - w dniu otwarcia festiwalu. Zagrają m.in. SLG, PROTON, ZORAK i K-TEE & SNU.
Dzień później, 19 października, odbędzie się kolejna impreza - tym razem z udziałem łódzkich dj'i z kręgu minimalowo-technicznego. Udział zapowiedzieli REBUS, WIKTOR SKOK, No.107, BOMBCHEN.

Kuratorzy: Jakub Stępień 'Hakobo', Łukasz Chrzanowski 'Mono', Maciej Nierychlewski.

Wernisaż 18 października, Łódź Art Center, Tymienieckiego 3.

__________________________________________________________

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Zestawienie informacji o imprezach towarzyszących w pliku pdf (Acrobat Reader) > > > 450 kb

Terminarz wernisaży i imprez w pliku pdf (Acrobat Reader) > > > 100 kb

Panel dyskusyjny

Pierwszą edycją Łódź Design chcemy otworzyć dyskusję o polskim designie – nie tylko poprzez wystawę „Dom Polski”, ale również dzięki prezentacjom, wykładom i panelom dyskusyjnym, do prowadzenia których zapraszamy najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie designu.

Pytań i problemów, przed którymi staje dziś projektant tzw. sztuki użytkowej jest wiele. Studenci wydziałów projektowania na rodzimych uczelniach artystycznych nie mają na ogół praktyki związanej z produkcją, której nabierają dopiero rzuceni na głęboką wodę już po ukończeniu studiów. A i wtedy o dobrą praktykę jest niełatwo: ambitnych, wysoko mierzących producentów jest w Polsce niezwykle mało, a rynek zbytu „designerskich” mebli, lamp czy ceramiki jest bardzo ograniczony. I tu koło się zamyka. Jakie są zatem perspektywy rozwoju budzącego się do życia polskiego designu? Jak przełamać obłędne rynkowe koło projektant-producent-klient? Czy potrzebne są do tego konkretne ustawy, czy też bardziej zmiana systemu edukacji na polskich uczelniach artystycznych? A może cały wysiłek edukacyjny należy skupić na odbiorcy sztuki użytkowej, czyli na jej potencjalnym kliencie? I w końcu: kiedy będziemy mogli mówić o świetnie zaprojektowanym domu polskim urządzonym przy pomocy świetnego polskiego designu jako o sytuacji standardowej?

Mamy nadzieję, że prezentacje zaproszonych gości i toczące się wokół nich dyskusje pozwolą nakreślić panoramę polskiego designu oraz w części odpowiedzieć na te palące pytania.

Wykładowcy:

  • Hanna Kaniasta (Instytut Adama Mickiewicza)

  • Ewa Gołebiowska (Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie)

  • Czesława Frejlich (2plus3d)

  • Irena Krzywonos (Noti)

  • Mariusz Włodarczyk (Wydział Form Przemysłowych, ASP Łódź)

  • Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana)

  • Anna Hrecka (projektant)

  • i inni.

19 października, sala konferencyjna, Łódź Art Center, Tymienieckiego 3.

__________________________________________________________ 

Isle_design – polski design inspirowany polską tradycją

Izabela Kuzyszyn i Aleksandra Klupińska

Produkty isle_design tworzone są z myślą o użytkowniku świadomym wartości tradycji kulturalnej danego regionu, zainteresowanym posiadaniem przedmiotów wyjątkowych. Przeznaczone na rynek polski i zagraniczny mają na celu prezentować wyjątkowość polskiego dorobku wzorniczego.

Dla łódzkich projektantek jest istotne, by tworzone przez nie przedmioty kojarzone były ze współczesnym polskim designem, nie włoskim czy skandynawski. By były postrzegane jako charakterystyczne dla naszego wzornictwa. W większości są to małe przedmioty do wnętrz, swoją formą nawiązujące do naszej rodzimej tradycji.

Projektantki z isle_design nigdy wcześniej nie miałyśmy okazji prezentować swoich produktów w Polsce, z wyjątkiem konkursu PRODECO 2006. Teraz mają okazję zaprezentować swoje produkty w przestrzeni Galerii Wschodniej, która w naturalny sposób stworzy „przestrzeń mieszkalną”. „Chcemy pokazać jak nasze przedmioty mogą współtworzyć wnętrze wraz z innymi współczesnymi produktami designerskimi, jakie są między nimi relacje, jak sobie towarzyszą…Będziemy miały okazję zobaczyć również jak sprawdza się nasza idea projektowa” - deklarują artystki.

Izabela Kuzyszyn

Rocznik 1975

Edukacja: ASP Gdańsk / Łódź, dyplom 2005

Praca: projektowanie uniwersalne, projektowanie graficzne, identyfikacja i komunikacja wizualna, isle_design.

Aleksandra Klupinska

Rocznik 1980

Edukacja: ASP Łódź, dyplom 2007

Praca: projektowanie graficzne, projektowanie mebli, isle_design

 

Wernisaż 20 października, Galeria Wschodnia, Wschodnia 29.

__________________________________________________________ 

Wokół druku – cykl wykładów i warsztatów

Muzeum Książki Artystycznej zorganizowało 10 spotkań z projektantami działającymi w różnych dziedzinach powiązanych z drukiem: drukiem książek i czasopism, katalogów użytkowych, druków specjalnych i unikatowych, plakatów i reklam zewnętrznych, itp.

W kręgu zainteresowania znajdą się zarówno tematy związane z "filozofią" projektowania, jak też wyspecjalizowane, np.: projektowanie książek naukowych czy projektowanie liter i krojów pism. Projektanci zaproszeni do prowadzenia spotkań posiadają znaczące osiągnięcia w kraju i za granicą. Większość z nich związana jest z Łodzią, bowiem zamierzamy patriotycznie zacząć od prezentacji lokalnego potencjału. Pierwszymi, którzy potwierdzili swój udział są: Andrzej Tomaszewski (Warszawa), Krzysztof Tyczkowski (Łódź), Andrzej Chętko (Łódź), Zbigniew Koszałkowski (Łódź) Paweł Tryzno i Martyn Kramek (Łódź). Podczas spotkania, każdy z nich zaprezentuje wybrany punkt widzenia na druk, korzystając z przyniesionych przez siebie projektów i produktów.

Spotkania odbywać się będą podczas trwania festiwalu (19-31.10.2007)
w Muzeum Książki Artystycznej.

__________________________________________________________

Arch Film Fest Sztuka Architektury

Festiwal Filmów o Architekturze pt. Sztuka Architektury jest nie tylko szansą obejrzenia dobrych filmów dokumentalnych. Pokazy filmowe mają być dla publiczności i zaproszonych gości pretekstem do dyskusji o najważniejszych problemach architektury współczesnej.

19.10, godzina 17.30
Temat wiodący: Star system - koniec czy kontynuacja.
Film: Building the Gherkin (Norman Foster) 89 minut,
Dyskusja

Film "Budowanie ogórka" jest poświęcony kulisom budowy słynnego biurowca firmy Swiss Re w centrum Londynu. Film został zrealizowany w charakterystycznym dla brytyjskich dokumentów stylu - ludzie i ich praca od kuchni. Główną postacią filmu jest brytyjski architekt Norman Foster - ikona współczesnej architektury komercyjnej. Projekcja będzie pretekstem do dyskusji na temat wpływu logiki mediów na architekturę, feudalnej struktury wielkich biur architektonicznych, komercyjnego wymiaru architektury współczesnej i budowania współczesnych ikon architektonicznych.

20.10, godzina 17.30
Temat wiodący: Modernizm - trudne dziedzictwo.
Filmy: 'City of Dreams' - 50 min, "A diary of an eccentric architect" - Philip Johnson - 50 minut
Dyskusja

Film "Miasto marzeń" mówi o słynnym, afrykańskim mieście Asmara wybudowanym w latach 1935 - 1941 roku ubiegłego wieku na terenie Erytrei przez włoskich kolonizatorów. Asmara jest jedynym zespołem urbanistycznym na świecie, który został konsekwentnie zbudowany w stylu Art Deco, Novocento i modernizmu. Z tego powodu Asmara nazywana jest też „Frozen City”.

Film "Dziennik ekscentrycznego architekta" opowiada o Philipie Johnsonie - architekcie, który z jednej strony zaszczepił ruch modernistyczny na terenie Stanów Zjednoczonych, a z drugiej stworzył krytykowany styl międzynarodowy. Opowiada o człowieku, który był jednocześnie chodzącą historią architektury światowej oraz egocentrykiem dla którego architektura była przede wszystkim odskocznią do kariery. Film przedstawia także ideowe podstawy odejścia od modernizmu oraz motywy kierujące twórcami architektury rzeźbiarskiej.

21.10 godzina 17.30
Temat wiodący: Sztuka i architektura
Film: "My Architect: A Son's Journey" - Louis Kahn - 115 minut
Dyskusja

Film "Mój architekt: podróż syna" został wyprodukowany i wyreżyserowany przez syna słynnego, amerykańskiego architekta Louisa Kahna. Film mówi o losie architekta, który chciał być artystą, a jednocześnie musiał zmagać się z trudną materią realizacji swoich koncepcji projektowych. Film opowiada też o Luisie Kahnie jako człowieku całkowicie pochłoniętym realizacją swoich wizji oraz uwikłanego w skomplikowane decyzje życiowe.

__________________________________________________________

Wystawa „Weź to użyj”

Jest to wystawa progresywnego wzornictwa użytkowego. Projekty zaawansowane.  Raport z terytoriów granicznych. Może dialog ze współczesnością,  a może po prostu propozycja produkcji seryjnej. A może bezczelna  odpowiedź na najskrytsze pragnienia konsumentów i użytkowników? W  każdym razie zaproszenie do konsumpcji. Chodź, i weź to użyj.

Zaproszeni autorzy artyści i projektanci: Janusz Łukowicz, Gogo  (Piotr Stolarski, Marysia Makowska), Beza (Zofiaa Strumiłło, Ania  Łoskiewicz), Hubert Czerepok, AZE (Anna Kotowicz, Artur Puszkarewicz).

__________________________________________________________ 

Wystawa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi

DYPLOMY 2006/2007 - prace magisterskie i licencjackie

Wystawa prezentuje najciekawsze dyplomy studentów w kilku dziedzinach designu: architekturze, formach przemysłowych, meblach, ubiorze kreacyjnym, scenicznym i tkaninie przemysłowej oraz komunikacji wizualnej. Znajdziemy na niej ciekawe rozwiązania projektowe - między innymi adaptację budynków pofabrycznych na Księżym Młynie jako owy nurt architektury współczesnej Anny Kowalczyk pod kierunkiem prof. Konrada Kuczy-Kuczyńskiego, projekt Muzeum Wzornictwa i Architektury w Łodzi Jolanty Łysakowskiej pod kierunkiem prof. Jerzego Derkowskiego czy studium projektowe przestrzeni dla dzieci z autyzmem Anny Zbytniewskiej pod kierunkiem dr Andrzeja Wachowicza. Zwracają uwagę oryginalne, ale ergonomiczne projekty siedzisk, krzeseł i innych mebli użytkowych oraz produkty codziennego użytku jak np. cedzak czy podstawki do jajek. Będzie też można zobaczyć męski kostium sceniczny Mateusza Stępniaka - dyplom licencjacki zrealizowany pod kierunkiem Beaty Cholewy-Mazurowskiej czy fragmenty nagrodzonej  I miejscem w Oskarach Mody 2006 kolekcji Eweliny Żurawskiej pt. "Buntownicza Wizja Kobiecości" pod kierunkiem Małgorzaty Gawrysiak - Bańkowskiej oraz inne ubiory kreacyjne i tkaniny.

__________________________________________________________ 

Mobilna Galeria Designu - autobus jako projekt graficzny.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Business Consulting Sp. z o.o. w Katowicach oraz Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie organizują „Mobilną Galerię Designu”. Pomysłodawcy Galerii zapraszają czołowych designerów z całego świata do przygotowania autorskich projektów graficznych na pojazdy – autobusy i tramwaje. W Łodzi – wspólnie z organizatorami Łódź Design – zaprosili do współpracy Jakuba Stępnia. Mobilna Galeria jest otwarta na indywidualne podejście, prezentujące nowatorskie idee i formy graficzne. Prezentowane przez twórcę przesłanie może zaskakiwać, odkrywać nowe możliwości, bawić, a jednocześnie edukować widza, odbiorcę.

Patronat nad przedsięwzięciami MGD objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy w Polsce IAA, a patronat medialny - magazyny designu i grafiki: 2plus3d oraz psd.

Autobus będzie jeździł po ulicach Łodzi przez cały październik.

__________________________________________________________

 Elipsa

Pojazdy Elipsa – publiczna prezentacja nowego elektrycznego samochodu Elipsa zaprojektowanego przez Paulinę Stępień, a wyprodukowanego przez Zakłady Pojazdów Elektrycznych „Elipsa”.

 

Zakład Pojazdów Elektrycznych ELIPSA w 2007 roku wprowadza na rynek innowacyjny pojazd o napędzie elektrycznym. Cechą charakterystyczną samochodów ELIPSA jest ich niepowtarzalny, oryginalny i innowacyjny wygląd, czyli nowoczesne wzornictwo nadwozia oraz konstrukcja bazująca na elektrycznym napędzie. W czasie festiwalu Łódź Design będzie można przekonać się o zaletach pojazdu podczas publicznej prezentacji w przestrzeni miejskiej.

__________________________________________________________

PartyPrint:

Sylwetki niektórych artystów-muzyków zaproszonych do udziału w imprezie muzycznej PartyPrint:

SLG (live)
(Dubsystem, Trenton, Level Records)

Pod pseudonimem SLG kryje się Łukasz Seliga, łódzki muzyk i producent. Nigdy nie występował jako DJ, natomiast pragnął grać własną muzykę na żywo, dlatego skoncentrował się na doskonaleniu swoich live-actów, dzięki czemu jest on w chwili obecnej niewątpliwie jednym z czołowych minimal-tech-housowych live performerów w Polsce. Wypracował swój charakterystyczny styl łączący swobodnie surowość minimal techno z żywym, funkującym house'owym groovem i inspiracjami estetyką Glitch/IDM.

W połowie 2005 roku zadebiutował pierwszymi winylowymi EPkami - Berliński label Trenton wydał EPke 'Split EP', przygotowaną przez SLG wspólnie z przyjaciółmi ze Szczecina - 3 Channels. Wkrótce później, wytwórnia Level Records z Duesseldorfu, publikowała jego debiutancki solowy materiał - 'Quarter Past Eleven', który został bardzo ciepło przyjęty. Recenzenci okrzyknęli płytę 'ekscytująco świeżą interpretacją głębokiego minimal-house', niemiecki magazyn Groove umieścił ją na 21 pozycji swej prestiżowej listy Top 50, i znalazła się w wielu DJ chartach. Tego lata rozpoczął współpracę ze znaną wytwórnią Trapez z Kolonii, gdzie ukazały się epki 'Nine Hours' i 'Caffeine'. Zimą 2007 ukaże sie również EPka dla nowopowstałego polskiego labelu - Channels Records.


PROTON (dj)

(Red Bull Music Academy)

Rocznik '81. 1/3 ekipy D-Vision (pozostałe 2/3 to CJ Reign i MC Baj). Komponowaniem muzyki zajmuje się od czasów Chaos Music Composera na Atari 65 XE. Próbował wielu gatunków muzycznych, od psychedelic trance po downtempo, aż zatrzymał się na przystanku house-garage, m.in. za sprawą utworu 'Re-Rewind' Artful Dodgera, a także składanki 'Ride The Underground' zmiksowanej przez guru house'n'garage - Granta Nelsona.

Pierwsze publiczne 'wyjście spod kamienia' miało miejsce na falach Radia Łódź, w audycji Nocny Trans. Ma na swoim koncie nagrodę publiczności w pierwszej i nagrodę jury w drugiej edycji konkursu dla producentów muzyki elektronicznej Made In Poland, organizowanego przez Sonic Trip. Jego utwór 'United in one' znalazł sie na kompilacji "1st Selection of Made In Poland" wydanej przez Sony Music Entertainment. Rok 2004 był przełomowy, bowiem Pr0t0nowi udało się wyjechać jako uczestnikowi do Rzymu na Red Bull Music Academy '2004. Także tamtego roku, za sprawą Martino_B (znanego niektórym jako jeden z twórców formacji Base Club), dobrego ducha ekipy D-Vision zarówno utwory Pr0t0na jak i Reigna trafiły do londyńskiego DJ'a Charma, prowadzącego garażową audycję w pirackim radiu Vybe FM. Właśnie tą drogą dowiedział Polakach produkujących UK garage DJ Jabz, właściciel świeżego labelu Final Cutt. podobały mu się na tyle, że panowie podpisali kontrakt na dwie epki (European Vibes vol. 1 - czerwiec '05, European Vibes vol. 2 - lipiec '06).

Łodzianin ma na swoim koncie także remix utworu *The theme* angielskiej formacji Dreem Teem (wydany nakładem wytwórni Stereohype w grudniu '05), a w lutym '06 wyszedł długo oczekiwany singiel guru garażowców, MJ Cole'a - *Watertight* i jest tam również obecna wersja Pr0t0na. W lutym '07, nakładem wytwórni Inner Groove ukazał się remix *Independet women* Destiny's Child. W planach producenckich jest wydanie remiksu dla Love 2 Funk Records, oraz nowe produkcje, tym razem w stylistyce organ/piano house, ale niech się nikt nie lęka - 2step i 4x4 garage wciąż w Pr0t0nie pulsuje...

ZORAK (beatbox)
(W2B)
Zorak to połowa duetu lodzkich beatboxerów (Zorak i Turi),którzy zagrali wiele koncertów , pokazów (m.in. LEVIS, HP, MINI MORRIS, itd.), konkursach, warsztatach i poprowadzil wiele imprez m.in. MEETING OF STYLEZ 2006 na której sa rezydentami Potrafia nasladowac kazdy rodzaj muzyki od jazzu,hip-hopu,funku po drum'n'bass,uk garage i rock. Ich muzyke charakteryzuje doskonale brzmienie jak i 100% synchronizacja dzwieków wydobywana z dwóch róznych ust oraz dynamika, i spontaniczna energia wprawiajaca sluchacza w "oslupienie" i pozytywna euforie" W czasie grania koncertów utrzymuja niesamowity kontakt z publicznoscią.

K-TEE & SUN (liveact recital)
Jako dziecko marzyła o tym by zostać tancerką lub aktorką. Nigdy piosenkarką.
Presja otoczenia i chęć dorównania koleżankom w podstawówce skłoniły ją do uczestnictwa  w lekcjach nauki gry na gitarze. Wtedy to całkiem przypadkiem odkryła prawdziwą siłę swojego głosu. W 1998r. rozpoczęła się przygoda z muzyką. Od tego momentu ocierała się o wiele gatunków. Nieodparta chęć tworzenia skłoniła ją do założenia własnego zespołu a osobiste zainteresowania dały początek twórczości poezji śpiewanej. W tym czasie jej osobą zainteresował się polski aktor i reżyser - Marcel Szytenchelm, co zaowocowało współpracą z jego studiem teatralnym "Słup". W 2001r. podjęła naukę śpiewu operowego. W czasie pobytu w Anglii poznała producenta muzyki elektronicznej ze Szwajcarii - Romeo Bonvin, co wreszcie ukierunkowało jej gust muzyczny. Niedługo potem dołączyła do formacji "Shadow Snipers", założonej przez dj'a Engrama. Wspólnie zorganizowali kilka imprez drum'n'bass'owych. Niestety w niecały rok później formacja rozpadła się, jednak szybko dostała nową propozycję od tria dj'skiego z "Positive Formation". W międzyczasie podjęła się kolejnego wyzwania - nagrała płytę hip-hop'ową, która ukazała się jako dodatek do znanego czasopisma "Strefa Hip-Hop". Obecnie współpracuje z wieloma osobami, zarówno tymi którzy na stałe zapisali się w historii muzyki klubowej w Łodzi, jak i tymi, którzy od niedawna mają w tym swój udział. Priorytetem stał się chillout'owy projekt pod nazwą "Liquid Panic". Współtwórcą jest finalista konkursu "Made in Poland" - MXC. Wokalu użycza również takim producentom jak Ajkju, Peter Coal, Nestor czy Sugarfree. Nagrała również demo z zespołem Moodlab. Niedawno podjęła się także współpracy z Kliniką Pozytywnych Wibracji oraz składem Trendsetters.   W weekendy można ją usłyszeć w wielu łódzkich klubach (m.in. Piano Cafe & Gallery, Rezydencja, Soda, Music Bar, Bagdad Cafe) oraz innych miastach Polski (Kraków, Warszawa, Białystok) na imprezach elektro, break beat, minimal i house. Ciepła barwa głosu, dynamika, energia i ogromne zamiłowanie do tego co robi stworzyły wybuchową mieszankę dzięki której pnie się po szczeblach kariery muzycznej oraz zdobywa coraz większe rzesze fanów. Osobiście uważa że każdy gatunek muzyczny niesie ze sobą coś nowego, coś co może zainspirować, dlatego ciągle szuka nowych doświadczeń z muzyką.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com