Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Kreatywność to przyszłość - relacja z Konferencji

Patronat Medialny Portalu W-A.pl

2010-10-29  Autor: Paweł Lenart   Źródło: Office & Facility   Kategoria: Patronaty

Dobrze zaprojektowane biuro pozytywnie wpływa na komunikację między pracownikami, zwiększa ich kreatywność i entuzjazm. Najnowsze trendy w projektowaniu biur przedstawiły na naszej konferencji „Kreatywne Biuro 2010” światowe gwiazdy architektury i designu

Konferencja, którą zorganizowaliśmy w dniach 7–8 października w warszawskim biurowcu Catalina, poświęcona była tworzeniu nowoczesnych biur, miejsc pracy sprzyjających kreatywności i zaprojektowanych w pomysłowy sposób. Gościliśmy przeszło 300 osób. Pierwszego dnia office managerów, kadrę zarządzającą i pracowników administracji, drugiego – architektów.

Jeremy Myerson, profesor Royal College of Art i dyrektor Helen Hamlyn Centre, wygłosił wykład dotyczący międzynarodowego projektu „Welcoming workplace”, mającego na celu tworzenie biur przyjaznych starszym pracownikom.

Stefan Camenzind, zdobywca nagród RIBA, tytułu Młodego Architekta Roku i Międzynarodowej Nagrody Designu, były architekt londyńskiej pracowni Nicholasa Grimshawa i Renzo Piano w Paryżu, założyciel własnego studia architektonicznego Camenzind Evolution, opowiedział o projektach biur Google w całej Europie, a także o nowatorskich metodach badania przestrzeni biurowej w celu osiągnięcia maksymalnej funkcjonalności miejsca pracy.

John Worthington, współzałożyciel DEGW, dyrektor Academy of Urbanism i przewodniczący Rady Miasta Dublin ds. zagospodarowania przestrzeni, wygłosił dwa wykłady, dotyczące nowej wizji biura i jego miejsca w mieście. Po drugim wykładzie ten niezwykle ceniony architekt został wręcz zasypany pytaniami, przez co musieliśmy poczynić zmiany w harmonogramie konferencji!

Nie tylko gwiazdy świeciły jasno na naszej konferencji. Beata Osiecka z firmy Kinnarps zaprezentowała ciekawe wyniki badań, dotyczące rzeczywistego stanu biur w Polsce, a Luke Pearson – czołowy projektant firmy Bene oraz założyciel firmy PearsonLloyd – zaprezentował zaprojektowaną przez siebie linię mebli PARCS i pokazał, jak w oryginalny sposób można zmieniać open space w przyjazną, sprzyjającą komunikacji przestrzeń.

Kiedy po godzinach przygotowań i dwóch dobach obsługiwania konferencji nasz zespół skończył pracę, byliśmy usatysfakcjonowani. Ściągnęliśmy do Polski ciekawych prelegentów, zaprosiliśmy najlepsze firmy meblowe i odwiedziły nas setki gości, decydujących na co dzień o kształcie polskich biur. Wierzymy, że te spotkania, podczas których spotykają się ludzie z wizją, wiedzą, możliwościami i ludzie podejmujący decyzje, doprowadzą do podniesienia jakości miejsc pracy w Polsce. Teraz szykujemy się na Wrocław. Nasze seminarium „Funkcjonalne Biuro 2010” zawita tam 16 listopada.

Konferencję „Kreatywne Biuro 2010” zorganizowaliśmy w biurowcu zrealizowanym przez znaną, warszawską firmę deweloperską Catalina Group. Nowoczesna i dynamiczna bryła budynku podkreśla unikalne położenie biurowca w narożniku ulic Puławskiej i Rzymowskiego. Jest doskonale widoczna ze wszystkich kierunków. Zachodnia ściana pochyla się nad zjazdem z ulicy Rzymowskiego, stanowiąc istotny w tym miejscu akcent urbanistyczny.

Projekt Catalina Office Center powstał w renomowanej pracowni architektonicznej – Szaroszyk & Rycerski Architekci Sp. z o.o. Powierzchnie biurowe zaprojektowano wokół centralnego trzonu mieszczącego windy, klatki schodowe i pomieszczenia sanitarne. Przestrzeń pomiędzy trzonem a zewnętrznymi ścianami jest całkowicie wolna od konstrukcji i szachtów instalacyjnych. Pozwala to swobodnie i elastycznie kształtować funkcje biur. Możliwe są rozmaite układy funkcjonalne: od osobnych, niewielkich pokojów dostępnych z korytarza, do czystej powierzchni typu open space. W wielu miejscach na styku z trzonem zaprojektowano punkty podłączenia instalacji, umożliwiające aranżację kuchni i pomieszczeń socjalnych. Powierzchnie znajdujące się na parterze mogą być wykorzystane jako punkty gastronomiczne lub handlowe. W podziemiach zaprojektowano wygodny garaż dla 151 samochodów. Są też zewnętrzne parkingi dla gości.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro